İlçemizde bulunan okulların yıl sonu tatiline girmesi sebebiyle 09.06.2017 Cuma günü saat 10:30’da Hacıdanişment İlk ve Ortaokulu’nda karne töreni yapıldı.
    Kaymakamımız Şenol ÖZTÜRK, Hacıdanişment İlk ve Ortaokulu’nda yapılan karne töreninde öğretmen ve öğrencileri yalnız bırakmadı. Kaymakamımız; öğrencilere karnelerini, başarılı öğrencilere takdir ve üstün başarı belgelerini takdim etti. Başarılı öğrencilerin mutluluklarına, karnesinde düşük notu bulunan öğrencilerin üzüntülerine ortak oldu. 
     Kaymakamımız Şenol ÖZTÜRK, karne töreninde yaptığı konuşmada; “Bugün karne alma başarısını gösteren tüm öğrencilerimizi yürekten kutluyorum, akademik başarı elde eden kardeşlerimizi ayrıca kutluyorum. Bugün takdirname almayan ya da çok güzel notlar alamayan arkadaşlarımızı da tebrik ediyorum. Morallerinizi bozmayın bir sonraki dönem vitesi birazcık artırdığınızda göreceksiniz ki başarı kendiliğinden gelecektir. Bundan hiç şüpheniz olmasın inanmak başarmanın yarısıdır. Bugün buradan ahlaki anlamda bir başarıyla ayrılıyorsanız dahi bu benim için akademik başarı kadar değerlidir. İnsani değerlerin farkına varan ve bunu bilimle taçlandıracak olan gençlerimizsiniz. Biz sizleri seviyoruz ve güveniyoruz. Ayrıca tatilinizde bol bol sosyal aktiviteler yapın, zamanın tadını çıkarın, yeni döneme psikolojik olarak kendinizi iyi hazırlayın.” dedi.
     Karne törenine; Kaymakamımız Şenol ÖZTÜRK, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nail YILMAZ, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Tacetdin ALDEMİR, Köy Muhtarı Hasan DAĞLAR, öğretmenler ve öğrenci velileri katıldı.