Lalapaşa Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığı tarafından; 16.06.2017 Cuma akşamı saat 20:45’te Edirne Karadenizliler Derneğinde,  Belediye Başkanı Bülent ŞAHİNŞAH, il meclis üyeleri, merkez ve köy muhtarlarının, sivil toplum kuruluşu yöneticilerinin katıldığı iftar yemeği verildi.
   Kaymakamımız Şenol ÖZTÜRK,  iftar yemeğine katılan bütün davetlilerle tek tek selamlaşarak; “iftar yemeğine hoş geldiniz.” dedi.    
    Kaymakamımız Şenol ÖZTÜRK, iftar yemeğinde yaptığı konuşmada:  “Çok Kıymetli Belediye Başkanım, kıymetli siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu yöneticilerim, çok değerli muhtarlarım, kıymetli hanımefendi ve beyefendiler hepinizi hürmetle selamlıyorum. Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Tabi ki sizlerle böyle bir akşamda beraber olmaktan ötürü duyduğum hazzı ve mutluluğu özellikle ifade etmek istiyorum. Kıymetli hemşerilerim; geldiğim günden bu yana elimden geldiğince sizlerle beraber olmaya, sizlerle vakit geçirmeye, sizleri anlamaya ve sizleri dinlemeye çalışıyorum. Bu vesile ile her birinize bu ülke olarak sizlerin ne kadar önemli olduğunu hissettirmeye çalışıyorum. Biz sizleri önemsiyoruz. Çünkü biz şuna inanıyoruz:“İnsanı yaşat ki devlet yaşasın.” mantığı ile hareket eden bir milletin fertleriyiz biz. Evet, tabi ki asli hizmetlerimiz vardır. Yoldur, sudur, kanalizasyondur, sağlıktır, eğitimdir, güvenliktir, adalettir. Çok şükür, bunları da gidermeye çalışıyoruz. Ama aslolan gönüllere girebilmektir. Biz bunun için çalışıyoruz. Bütün gayretimizi bunun için sarf ediyoruz. Tabi ki bu sofralarda bu amaca hizmet eden en iyi, en güzel oluşumlar, birliğin, beraberliğin teşhir edildiği yerlerdir. Bakın ne güzel bir ortam var. Belediye Başkanı burada,  siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri burada, muhtarlarımız burada, vatandaşlarımız burada. Bizi diğer milletlerden ayırt eden işte bu özelliğimizdir. Rabbim; bizim birliğimizi ve beraberliğimizi daim eylesin, daim kılsın.  Allah birlik ve beraberliğimizi müreffeh eylesin. Bu duygularla; teşriflerinden dolayı saygıdeğer Belediye Başkanıma, kıymetli siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu yöneticilerine, çok değerli muhtarlarıma, kıymetli hanımefendi ve beyefendilere teşekkür ediyorum. Ramazanınızı tebrik ediyorum. Yaklaşan Ramazan Bayramı’nızı kutluyorum. Ailelerinizle, sevdiklerinizle mutlu, huzurlu, sağlık dolu, barış dolu bir bayram geçirmenizi diliyorum. Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Hepiniz Allah’a emanet olun.” dedi.