Kaymakamımız Şenol ÖZTÜRK başkanlığında, 08.09.2017 Cuma günü saat 08.30’de Köylere Hizmet Götürme Birliği Toplantı Salonu’nda, Belediye Başkanı,  ilçede bulunan daire amirleri, okul ve kurum yöneticileri, okul aile birliği temsilcileri ve servis şoförlerinin katıldığı  “2017-2018 eğitim-öğretim yılı” istişare toplantısı yapıldı.
          Kaymakamımız Şenol ÖZTÜRK, bütün yönetici ve katılımcılara; “2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı toplantımıza hoş geldiniz. “2017-2018 eğitim-öğretim yılı bütün herkese hayırlı olsun. ” dedi.
          “2017-2018 eğitim-öğretim yılı” toplantısının, Türkiye genelinde bütün ilçelerde aynı anda yapıldığını söyledi. İlçemizde uyuşturucu ile mücadele çalışmalarında okullarımızda sorun olmadığını belirterek, İlçe Emniyet Amirliği’ne ve İlçe Jandarma Komutanlığı’na bu konuda çok iş düştüğünü ilçemizde kontrollerin gece ve gündüz aralık verilmeden devam edeceğini söyledi. 
         Kaymakamımız Şenol ÖZTÜRK okul güvenliği için okullarda kamera sistemlerinin mevcut olduğunu, okulların kurulan kamera sistemi ile okulların 24 saat denetlendiğini, ilçede bulunan güvenlik birimlerinin okullarla ilgili kontrollerinin artarak devam edeceğini söyledi. 
          Öğrenci taşıma servisleri 18 Eylül tarihi itibarı ile öğrenci taşıma işine başlayacak, 18 Eylül tarihinden itibaren, eğitim öğretim yılı sonuna kadar okul müdürlerinden ve güvenlik birimlerinden; öğrenci servislerinin günlük, haftalık ve aylık denetimlerinin zamanında yapılması için gerekli hassasiyeti göstermelerini istiyorum.”dedi.
          “2017-2018 Eğitim-öğretim yılında akademik alanda yapılacak çalışmalarla okullarımızda başarının daha da artacağına inanıyorum. LYS ve TEOG sınavlarına hazırlık çalışmaları önemli, yapılan çalışmalar bir takvim sürecinde yürütülüyor. LYS ve TEOG hazırlık çalışmalarında, ilçe okullarımızda farkındalık yaratan çalışmalar geç kalınmadan yapılmalı. Yapılan toplantıda öğrencilerimizin huzur ve güven içerisinde bir yıl geçirebilmeleri için alınacak tüm tedbirleri eğitim camiamızdaki tüm paydaşlarımızla istişare ettik.” dedi.
         Değerlendirme toplantısına; Kaymakamımız Şenol ÖZTÜRK, Belediye Başkanı Bülent ŞAHİHŞAH, İlçe Emniyet Amiri Ali Can KAYMAK, Jandarma Komutanı Tezcan ÖNSAL, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nail YILMAZ, okul ve kurum yöneticileri, okul aile birliği temsilcileri ve servis şoförleri katıldı.