Muhtarlar Günü Programına, 19 Ekim Perşembe günü saat 10:00’da merkez muhtarı ve iki genç muhtar tarafından Atatürk anıtına çelenk sunumu ile başlandı.
   Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, ‘’Muhtarlar Günü’’ ile ilgili günün anlam ve önemini belirten konuşmayı muhtarlar adına Demirköy Muhtarı Önder KABATAŞ yaptı. 
  Muhtarlar saat 10:30’da Kaymakamımız Şenol ÖZTÜRK’ü makamında ziyaret etti. Kaymakamımız yaptığı konuşmada; “19 Ekim 2015 tarihli ve 29507 sayılı resmi gazetede yayınlanan 2015/11 sayılı Başbakanlık Genelgesi çerçevesinde her yıl 19 Ekim günü ‘’Muhtarlar Günü’’ olarak kutlanıyor. Bu yıl Muhtarlar Gününün ikinci yılını kutluyoruz. Muhtarlara gösterdiği önemden dolayı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ve çalışmalarda emeği geçen devlet yetkililerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Muhtarlık müessesesi, demokrasinin en küçük yapı taşıdır. Devletimizin, köylerdeki temsilcisi güler yüzü muhtarlarımızdır. Bütün muhtarlarıma yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ediyor.  ‘’Muhtarlar Gününü’’ en içten dileklerimle kutluyorum.” dedi.
  Süloğlu İlçesi Küküler Köyü göletinde, mahalle ve köy muhtarlarına öğle yemeği ikramı yapıldı.