2017-2018 Eğitim-öğretim yılına, Atatürk İlkokulu’nun hazırlamış olduğu “İlköğretim Haftası” kutlama programı kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürü Nail YILMAZ ve Atatürk İlkokulu’ndan iki öğretmenin Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başlandı. Çelenk sunma töreninden sonra 1 dakikalık saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu.
   Törene, saat 10:00’da Atatürk İlkokulu’nda devam edildi. 1 dakikalık saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu. 
    Atatürk İlkokulu öğrencileri günün anlam ve önemini belirten şiirler okudu.
     Törende; Atatürk İlkokulu Müdürü Gülseren DAĞLI, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nail YILMAZ ve Kaymakamımız Şenol ÖZTÜRK, günün anlam ve önemini belirten birer konuşma yaptı.  Kaymakamımız Şenol ÖZTÜRK, yaptığı konuşmada; “Gazi Atatürk’ün bu ülke için koymuş olduğu muasır medeniyetler seviyesinin üzeri amacı, ancak ve ancak eğitim ile mümkün hale getirilebilir. Artı, bilgi çağını yaşıyoruz. Alın terinin yerini akıl teri alıyor. Dünyanın en büyük şirketlerinin bile bacaları yok. Artık dolayısı ile dünya değişim ve dönüşüm içersinde.  Bu dönüşüme ayak uydurmanın yolu da çağda, modern objektif bir eğitim ve ona uyum sağlayacak, yaratıcı, sorgulayan, analitik düşünen, devletine ve milletine bağlı, tarihine sahip çıkan gençlik ortaya koyabilmekten geçiyor. Devletimizde bu doğrultuda elinden gelenin fazlasını ortaya koyuyor.  Buradaki tüm kurumlarımızın, eğitim dendiğinde akan sular durur mantığıyla hareket ettiklerinden hiç şüphem yok.  Keza bütçemizden altın payı yine eğitim öğretim alıyor. Çünkü eğitime yapılan yatırım geleceğe yapılan yatırımdır. Bu duygularla, yeni eğitim öğretim yılının sizlere milletimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyor, gözlerinizdeki ışığın hiç eksilmemesini temenni ediyorum.” dedi.  
   Kaymakamımız Şenol ÖZTÜRK; Atatürk İlkokulu’nda ders yılı zilini çalarak, yeni eğitim öğretim yılının velilere, öğrencilerimize ve öğretmenlerimize hayırlı olmasını diledi.