1-7 Nisan Ulusal Kanser Haftası etkinlikleri kapsamında Kaymakamlığımız ve İlçe Devlet Hastanesi Başhekimliği tarafından 3 Eylül 2019 Çarşamba günü ilçemizde doğa yürüyüşü ve bisiklet turu gerçekleştirildi. Doğa yürüyüşü Muhyiddin Baba Mevkiinden başlayıp Vaysal Göletinde son bulurken, bisiklet turu etkinliği Süleymandanişment köyünde başlayıp Vaysal Göletinde son buldu.
 
Kaymakam ÇAKIR, günümüzde gitgide yaygınlaşan kanser hastalığından korunmada sağlıklı ve dengeli beslenme ile sporun öneminden bahsederek gençlerimizin bu konuda bilinçli olmalarını, kansere neden olan alışkanlıklardan uzak durmaları gerektiğini belirtti.
 
Yapılan Etkinliklere Kaymakam Furkan ÇAKIR, İl Sağlık Müdürü Dr.Ali Cengiz KALKAN, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr.Selma HEVES YILMAZ, Lalapaşa İlçe Hastanesi Başhekimi Dr.Zafer UYĞUN, Lalapaşa ilçemizin daire amirleri, İl Sağlık Müdürlüğü personeli, Lalapaşa İlçe Hastanesi personeli, öğrenci grupları, EDOSK (Edirne Doğa Sporları Kulübü) ve EBİS (Edirne Bisiklet Gençlik Spor Kulübü Derneği) katıldı.
 
Doğa yürüyüş ve bisiklet turu sonunda katılımcılara elma ve su ikram edildi.